Tarot falı nedir?

Tarot falı nedir?

Tarot falı nedir?
Tarot falı, bilindiği kadarıyla insanlık tarihinin en eski kehanet yöntemlerinden biridir. Orta Çağ’ın sonlarına doğru çıktığı tahmin edilen tarot falı, toplam 78 karttan oluşur. Tarot destesindeki kartlar, iki ana bölüme ayrılır. Büyük ve küçük arkana. Büyük arkana (arkana majör) 22 karttan meydana gelirken; küçük arkana (arkana minör) 56 adet karttan oluşmaktadır. Küçük arkana, klasik iskambil kartlarının çıkış noktası yani bir nevi atasıdır. Ayrıca 56 kart da kendi içerisinde ikiye ayrılır. Bunlar ise, 16 saray kartı ve 40 takım kartıdır. Kartları, büyük sırlar ve küçük sırlar serisi olarak ikiye ayıranlar da vardır.

Tarot falı, kartların gizemli ve mitolojik havası, dizilişi, resimleri ve rakamlarıyla eski inançlara ve sembollere atıfta bulunur. Açılan kartlarla, geçmiş ve şu an için yorumlar yapılırken; geleceğe dair de birtakım ipuçları vermek amaç edinilir. Fal sırasında yorumcu ile fala baktıran kişi arasında bir enerji akışı sağlanır. Bu enerji transferi de kartlara yansır, kartları onları hissetmek önemlidir. Ayrıca her iki kişi de bu kartlara dokunabilir.

Tarot falı aşk hakkında bilgi verebilir mi?
Tarottan aşk hayatı hakkında tüyolar alınabilir. Sadece bir aşk ilişkisi değil, diğer ikili ilişkiler hakkında da merak edilenler kartlara sorulabilir. Mesela, iş arkadaşları, komşular veya aile üyeleri ile ilgili de soru sormak mümkündür. Aşk hayatını öğrenmek için tarot falında 7 kart açılır ve kartlar sırasıyla şunlara cevap verir:

  • Yıldızınız: Aranızdaki durumu anlatır.
  • Partner yıldızı: Sevdiğiniz insan hakkında bilgiler verir.
  • Aşk yıldızı: Aranızdaki bağ ile ilgili yorumlar yapar.
  • Tehlike yıldızı: Aranızdaki engelleri anlatır.
  • Şans yıldızı: Aşkınızın daha sağlam hale gelmesi için ne gerektiğini anlatır.
  • Sır yıldızı: Partnerinizin sırları olup olmadığına dair bilgiler verir.
  • Gelecek yıldızı: İlişkinizin nasıl gelişeceğini söyler ve geleceği hakkında bilgi verir.

Hayatınızın bundan sonraki kısmında nelerle karşılaşacağınıza dair önemli ipuçları veren bir diğer fal olan el falı hakkındaki bilgileri ise buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yap