Kahve Falı Nasıl Ortaya Çıktı?

Kahve falı nasıl ortaya çıktı?

Kahve nedir? Kahvenin anavatanı olan Etiyopya’nın yüksek yaylaları, yabani kahve bitkisinin doğal olarak yetiştiği bölgelerde yerli halk bu bitkinin tanelerini un haline getirip bir çeşit ekmek yapıyordu. Meyveleri kaynatıldıktan sonra suyu içilmek suretiyle tıbbi amaçlı kullanılıyor ve “sihirli meyve” olarak adlandırılıyordu. Kahve, ünüyle birlikte.
Devamı
Kahve falı hakkında bilinmeyen gerçekler

Kahve falı hakkında bilinmeyen gerçekler

Kahve falı, ince kahve tüketiminin yaygın olduğu ülkelerde yapılan bir eylem türüdür. Fal bakmak, Hitit toplumunda ve Eski Roma Uygarlığı döneminde toplumsal yaşamın bir parçası olmuştur. Öyle ki siyasi kararlarda veya iktidarın değişim sürecinde fala başvurulmuştur. Kâhin adı verilen kişiler insanlık tarihini belirleyen birçok olayda.
Devamı
Bakırköy'ün En İyi Falcısı

Bakırköy’deki en iyi falcı

Hizmet vermeye başladığımız ilk günden bugüne kadar Bakırköy'ün en iyi falcısı unvanını aldık. Bakırköy'ün en iyi falcısı olmanın gururunu bizlere yaşattığınız için siz değerli müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Bakırköy'ün en iyi falcısı denildiğinde ilk akla gelen isim olan Şenay Hanım'a gönül rahatlığıyla fal baktırabilirsiniz. Laf.
Devamı