Tarot falı nedir?

Tarot falı nedir?

Tarot falı nedir? Tarot falı, bilindiği kadarıyla insanlık tarihinin en eski kehanet yöntemlerinden biridir. Orta Çağ’ın sonlarına doğru çıktığı tahmin edilen tarot falı, toplam 78 karttan oluşur. Tarot destesindeki kartlar, iki ana bölüme ayrılır. Büyük ve küçük arkana. Büyük arkana (arkana majör) 22 karttan.
Devamı
Tarot falı hakkında ilginç bilgiler

Tarot falı hakkında ilginç bilgiler

Tarot falı, bilinen en eski kehanet yöntemlerinden biridir. Kökenine dair değişik fikirler olsa da, 15. yüzyılda İtalya’da koz kartları şeklinde ortaya çıktığı düşünülüyor. Genellikle bir yorumcunun kartları “Kelt haçı” tekniğiyle açması ve kartların üstündeki şekilleri yorumlaması mantığına dayanıyor. Bir tarot destesinde 78 kart var..
Devamı
Kahve Falı Nasıl Ortaya Çıktı?

Kahve falı nasıl ortaya çıktı?

Kahve nedir? Kahvenin anavatanı olan Etiyopya’nın yüksek yaylaları, yabani kahve bitkisinin doğal olarak yetiştiği bölgelerde yerli halk bu bitkinin tanelerini un haline getirip bir çeşit ekmek yapıyordu. Meyveleri kaynatıldıktan sonra suyu içilmek suretiyle tıbbi amaçlı kullanılıyor ve “sihirli meyve” olarak adlandırılıyordu. Kahve, ünüyle birlikte.
Devamı
Kahve falı hakkında bilinmeyen gerçekler

Kahve falı hakkında bilinmeyen gerçekler

Kahve falı, ince kahve tüketiminin yaygın olduğu ülkelerde yapılan bir eylem türüdür. Fal bakmak, Hitit toplumunda ve Eski Roma Uygarlığı döneminde toplumsal yaşamın bir parçası olmuştur. Öyle ki siyasi kararlarda veya iktidarın değişim sürecinde fala başvurulmuştur. Kâhin adı verilen kişiler insanlık tarihini belirleyen birçok olayda.
Devamı
Bakırköy en iyi fal cafe

Bakırköy’deki en iyi fal cafe

Zeytinlik Mahallesi, Halit Ziya Uşaklıgil Caddesi No: 3/4d adresinde 2009'dan beri hizmet vermekteyiz. Hizmet vermeye başladığımız günden beri Bakırköy'ün en iyi fal cafesi olduk. Bakırköy'ün en iyi fal cafesi olmanın gururunu bizlere yaşattığınız için siz müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Bakırköy'de en iyi fal denildiğinde ilk.
Devamı